3 najlepsze sposoby na zakwasy

mężczyzna na treningu zakwasy

Zapewne każdy z nas choć raz w swoim życiu doświadczył uporczywego bólu w jakiejś partii ciała, wywołanego przeforsowaniem organizmu. Taki stan, choć dotkliwy, na szczęście mija, a co więcej istnieje kilka metod na to, by pozbyć się go dość szybko! Poznaj najlepsze sposoby na zakwasy!

Zakwasy, co to takiego?

Wiele osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z treningami, ci, którzy chcą wzmocnić swoje ciało, wyrzeźbić sylwetkę oraz ci, którzy mieli przerwę w treningu cierpią z powodu zakwasów. Ale nie tylko mocny trening interwałowy czy wielogodzinny jogging może wywołać ten stan. Dla tych, którzy nie ćwiczą w ogóle przyczyną do powstania zakwasów może być zwykły spacer z psem czy przepłynięcie kilku basenów na pływalni. Dzieje się tak, bowiem w wyniku aktywności fizycznej w mięśniach powstają mikrourazy, mikrouszkodzenia.

Najlepsze sposoby na zakwasy

Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się zakwasów możliwie jak najszybciej i najskuteczniej? Istnieje kilka metod, by zapomnieć o bolesności po ćwiczeniach! Oto one!

  1. Kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych, to jeden z najlepszych sposobów na zakwasy. Wszak w kąpieli można się w pełni zrelaksować i rozluźnić, a to zdecydowanie pomaga w sytuacji, gdy organizm jest utrapiony zakwasami;
  2. Sauna to kolejna skuteczna metoda na zakwasy, wszak sauna łagodzi dolegliwości bólowe, rozluźnia, regeneruje;
  3. Masaż, może wydawać się, że masaż ciała, które jest obolałe, nie jest najlepszym pomysłem, jednak prawda jest zgoła inna. Masaż rozluźnia, uspokaja, ma właściwości regenerujące