3 wskazówki, jak dbać o oczko wodne

oczko wodne

Oczko wodne stanowi oryginalną i wyjątkowo urokliwą ozdobę ogrodu. Aby fauna i flora rozwijała się prawidłowo w oczku, a sam mini zbiornik stanowił przez cały czas wyjątkową ozdobę, koniecznie trzeba zadbać o odpowiednia pielęgnację. Jak zatem prawidłowo dbać o oczko wodne?

Zapobiegaj rozwojowi glonów

Zielona, mętna woda to wyraźny sygnał, że namnażają się w niej glony. Nie są one mile widziane w oczku wodnym, dlatego jeśli je zauważymy należy jak najszybciej pozbyć się ich za pomocą specjalistycznych środków. Jednak najlepiej jest zapobiegać, np. umieszczając torf na dnie zbiornika.

Oczyszczaj dno z osadów i mułu

Dla zachowania odpowiedniego stopnia czystości i klarowności wody warto zainstalować specjalistyczny filtr oraz pompę. naturalnym i skutecznym sposobem oczyszczania oczka wodnego jest także użycie profesjonalnego preparatu marki Biofos, który przywraca równowagę biologiczną w zbiorniku, zwiększa przejrzystość wody oraz oczyszcza dno z osadów organicznych i mułu.

Zadbaj o odpowiedni nawóz dla roślin

Wiele osób popełnia kardynalny błąd i do oczek wodnych wsypuje środki do pielęgnacji roślin ogrodowych. Niestety, nie jest on odpowiedni. Do nawożenia tego typu roślin przeznaczone są specjalistyczne środki do oczek wodnych. Opryskiwanie roślin nie wchodzi w grę jeśli w oczku znajdują się ryby, dlatego warto postawić na dobre, sprawdzone preparaty i środki od znanych producentów, które sprawią, że rośliny wodne będą mocne, silne, zdrowe i piękne!