Amerykańskie napoje i słone przekąski, których smak warto poznać

Słodycze z USA to jedne z tych produktów, obok których nie przejdzie obojętnie prawdopodobnie żaden fanatyk łakoci. Testowanie nieznanych dotąd smaków, lub tych których z pewnością nie znajdziemy na sklepowych półkach w Polsce, brzmi naprawdę zachęcająco! Podobnie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o amerykańskie napoje i słone przekąski! Jakie z nich warto spróbować? Zapraszamy do artykułu! 

Ameryka nie bez przyczyny tak mocno kojarzy się z przepychem i dobrobytem. Podczas zakupowego szaleństwa w Stanach natrafić można na wiele nietypowych produktów, których na próżno szukalibyśmy w naszym kraju. Mimo że wiele artykułów podchodzi od jednego producenta, to asortyment w poszczególnych krajach będzie znacznie się od siebie różni. W dużej mierze mają na to oczywiście wpływ preferencje mieszkańców, a także ich kubki smakowe – to właśnie one w największym stopniu decydują o tym, który produkt stanie się hitem! 

Amerykańskie napoje, które kradną serca… i kubki smakowe!

Do tej pory amerykańskie napoje kojarzyły Ci się wyłącznie z popularną również w Polsce Coca-Colą? To zupełnie zrozumiałe, w końcu produkt ten przywędrował do nas właśnie ze Stanów Zjednoczonych. Na tym jednak ich asortyment się nie kończy! Oczywiście warto spróbować również innych wersji smakowych, których nie znajdziemy w Polsce… ale jest też wiele napoi zupełnie niedostępnych w naszym kraju! Co powiesz na amerykańską sodę o smaku niebieskiej gumy do żucia? A może Twoje serce podbije ananasowy Mtn Dew, który na myśl przywodzi rajskie wakacje na Hawajach? Zupełnie inną opcją smakową może być bezalkoholowy napój o smaku piwa korzennego Virgil’s zamknięte  w wygodnej i poręcznej puszce! Brzmi zachęcająco? Doskonale się składa, ponieważ te i wiele innych produktów możesz skosztować bez konieczności wyjazdu do Stanów Zjednoczonych! Wiele sklepów posiada je w swojej ofercie! 

Amerykańskie słone przekąski

Warto pamiętać jednocześnie, że słone produkty, które zwykle stanowią doskonałe uzupełnienie wieczoru filmowego, również znacznie się różnią, od tych które zwykle sięgamy w Polsce. Dla przykładu kultowe i uwielbiane chrupki Cheetos w Stanach znajdziemy np. o smaku makaronu z serem. Nieco odważniejsi smakosze prawdopodobnie z ogromną chęcią skuszą się na popcorn…z kawałkami batona Snickers! Warto skusić się również na amerykańskiej Pop-Tarts w wersji z preclowej z cynamonem. Połączenie smaków słodkiego i słonego to prawdziwa rewolucja, której nie sposób jest nie ulec.

Historia amerykańskich napojów

Początki amerykańskich napojów gazowanych datują się na lata 20. XIX wieku, kiedy to na rynku pojawiła się pierwsza maszyna do produkcji napojów gazowanych. Jednym z pierwszych napojów gazowanych był soda o smaku cytrynowym, która była sprzedawana jako lekarstwo na bóle brzucha i nudności.

W ciągu następnych dziesięcioleci amerykańskie napoje gazowane stały się coraz bardziej popularne, a ich smaki ulegały coraz większym modyfikacjom. Coca-Cola, która została wynaleziona w 1886 roku, stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich napojów gazowanych i ikoną kultury pop.

Dziś amerykańskie napoje gazowane to wielomiliardowy przemysł, który oferuje wiele różnych marek i smaków. Wiele z nich ma wysoką zawartość cukru, kofeiny i sztucznych składników, co przyczynia się do problemów zdrowotnych związanych z otyłością, cukrzycą i chorobami serca.

Popularność amerykańskich napojów

Amerykańskie napoje gazowane są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych i są często spożywane jako dodatek do posiłków fast foodowych. Niestety, ze względu na wysoką zawartość cukru i sztucznych składników, ich spożycie związane jest z licznymi problemami zdrowotnymi.

Z drugiej strony, istnieją również marki napojów, które stawiają na naturalne składniki i mniej słodzone receptury, a ich popularność zyskuje na sile wraz z rosnącą świadomością zdrowotną społeczeństwa.