Co warto mieć w swoim ogródku warzywnym?

Ogródek warzywny to luksus, na który niestety nie każdy może sobie pozwolić. Oczywiście zawsze w jakiś sposób można go zaaranżować nawet na balkonie, ale mowa tu o takim podwórkowym, do którego wiosną aż przyjemnie wejść z łopatą. Nawet jeśli nasz ogródek składa się z dosłownie kilku skrzynek, warto mieć w nich warzywa, które stale będą zasilać naszą kuchnię.

Czy warto siać marchew?

Marchew nie jest trudnym w uprawie warzywem i miło byłoby mieć ją w ogródku. Weźmy jednak pod uwagę fakt, że je się jej dosyć dużo, więc i zajęłaby na grządkach dosyć dużo miejsca. Czy to się opłaca? No właśnie. Czasami warto zrezygnować z czegoś takiego na rzecz kilku krzaczków pomidorów i dwóch rzędów ogórków – to jest coś, czego w żadnym ogródku nie powinno zabraknąć.

Jakie rośliny uzupełnią nasz ogródek?

To, co bezsprzecznie powinno się znaleźć w naszym ogródku to cebula, drobny szczypiorek, pietruszka, koperek, sałata, rzodkiewki, lubczyk do zup, mięta na herbatę, melisa dla pięknego cytrynowego zapachu i niesamowitego smaku. Na płocie zaś, aby nie zmarnować ani centymetra miejsca, warto puścić groszek pachnący i poziomki rozłogowe, które w umiarkowanym słońcu dostarczą nam niesamowitej słodyczy przez większość sezonu zbiorczego.