Dexeryl krem – dla skóry o większych wymaganiach

Dexeryl krem – dla skóry o większych wymaganiach

Codzienna pielęgnacja skóry to bardzo szeroki temat, nie ma niestety jednego, uniwersalnego sposobu dbania o nią. Szczególne trudności napotykają osoby, których skóra nie toleruje każdego kosmetyku, płynu czy mydła, a nawet temperatury wody. We współczesnym świecie, częściej niż dawniej, słyszymy o suchości, nadwrażliwości, alergiach czy o atopowym zapaleniu skóry. Może ono wynikać ze źle dobranych kosmetyków, ale najczęściej ma ona podłoże genetyczne. Dlatego też dla takich osób poleca się zupełnie innego rodzaju pielęgnację skóry, ale przede wszystkim zmianę stosowanych środków na wyroby medyczne.

Dexeryl krem – w czym może pomóc osobom z nadwrażliwością skórną

Bardzo częstym sposobem na nadwrażliwość skórną jest zmiana nawyków w pielęgnacji skóry i dobrania odpowiednich kosmetyków. Warto wtedy sięgnąć po wyroby typowo medyczne. Dexeryl krem to produkt, który idealnie nadaje się dla każdego, niezależnie od wieku, nawet dla dzieci od pierwszego dnia życia. Nadaje się do stosowania nie tylko na ciało, ale również – twarz. Należy jednak pamiętać, aby nakładać na suchą i czystą skórę, np. po kąpieli tuż przed snem. Najlepiej stosować go w razie potrzeby, nie za często, ale jest możliwość używania go nawet do 6 razy dziennie. Dla najlepszych efektów krem należy stosować minimum 3 razy dziennie.

Z jakimi problemami radzi sobie Dexeryl krem?

Czy każdy może stosować krem Dexeryl? Tak naprawdę nie ma ograniczeń co do jego stosowania. Działanie kremu jest poparte wieloma badaniami, a także latami doświadczeń, dlatego produkt jest dobrze przebadany i bezpieczny. Krem jest najbardziej polecany dla osób, które mają takie problemy skórne jak:

  • skóra sucha i skłonność do atopii,
  • skóra napięta,
  • swędzenie,
  • egzema,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • rybia łuska,
  • rumienie wywołane radioterapią itp.,
  • stopa cukrzycowa,
  • starcza suchość skóry,
  • mocznicowa suchość skóry.

Dzięki temu, że krem nie zawiera substancji zapachowych i parabenów nadaje się do dłuższej terapii. Stosowanie kremu daje gwarancję głębokiego nawilżenia skóry, przywraca barierę ochronną skóry, a także daje uczucie ukojenia.

Jak ważny jest odpowiedni środek do kąpieli dla osób z problemami skórnymi?

Oprócz kremu typu emolient, który został opisany wyżej, warto również pomyśleć o kremie do mycia pod prysznic. Wiele problemów skórnych zaczyna się podczas kąpieli, ponieważ wiele osób skarży się właśnie na w/w problemy skórne w kontakcie ze środkami myjącymi na bazie mydła. Dexeryl krem myjący pod prysznic nie posiada środków powierzchniowo czynnych, nie pieni się tak mocno, ale ma pH zbliżone do tego, które ma skóra, dzięki czemu szczególnie osoby, które mają problem z egzemą atopową, powinny po pewnym czasie od stosowania go, widzieć dużą poprawę.