Jak pielęgnować odwodnioną skórę twarzy?

Jak pielęgnować odwodnioną skórę twarzy?

Odwodniona skóra twarzy to problem, który dotyk kobiety i mężczyzn bez względu na wiek, czy styl życia. O odwodnieniu skóry twarzy mówimy wówczas, gdy dochodzi do zaburzeń związanych z utrzymywaniem właściwej ilości wody w naskórku. Jak pielęgnować ten rodzaj skóry? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów.  

Niektóre posiadaczki cery odwodnionej niewłaściwie rozpoznają sygnały, które wysyła im skóra. W konsekwencji stosują kosmetyki przeznaczone do cery suchej – sa te na dłuższą metę nie spełniają ich oczekiwań. W związku z tym należy dokładnie przyjrzeć się różnicom między skóra suchą a odwodnioną. Oto i one:

  • skóra sucha potrzebuje odpowiedniego nawilżenia i natłuszczenia, natomiast odwodniona- samego nawilżenia,
  • skóra odwodniona to taka, której brakuje wody (skóra jest przesuszona), z kolei skórze suchej towarzyszy uczucie ściągnięcia. 
  • skóra sucha może dotyczyć całego ciała, z kolei odwodniona tylko twarzy.

Odpowiednia pielęgnacja skóry odwodnionej jest kluczowym elementem w walce z tym niechcianym problemem. W rzeczywistość wystarczy, że wprowadzisz kilka zmian, a efekty widoczne będą gołym okiem: 

  • nie zapominaj, że skóra odwodniona potrzebuje nawilżenia, a nie natłuszczenia, 
  • zrezygnuj ze stosowania silnych kosmetyków, zawierających w składzie duże ilości alkoholu, 
  • zainwestuj w dobry płyn micelarny, 
  • pij odpowiednią ilość wody (około 2 litry dziennie).

Warto przypomnieć, że spożywanie niewystarczającej ilości wody może mieć opłakane skutki nie tylko dla naszej skóry, czy wyglądu, ale również zdrowia. Osoby odwodnione niezwykle często zmagają się z problemami z koncentracją, migrenami oraz ogólnym osłabieniem.