Jak sprawdzić, czy ma się słuch muzyczny?

Jak sprawdzić, czy ma się słuch muzyczny?

Poczucie rytmu i predyspozycje muzyczne i umiejętność perfekcyjnego odtwarzania słyszanych dźwięków to cechy, o których marzy spora część osób. Głośne nucenie lub śpiewanie kolejnych utworów pod prysznicem nie stanowi dla Ciebie żadnego problemu? Zastanawiasz się, jak sprawdzić, czy jesteś szczęśliwym posiadaczem/posiadaczką słuchu muzycznego? To prostsze niż mogłoby się wydawać. 

Słuch absolutny to wyjątkowa umiejętność, dzięki której możliwe jest niemalże perfekcyjne zapamiętywanie, a także wykonywanie słyszanych dźwięków. To właśnie dlatego osoby, posiadające tę umiejętność z łatwością zapamiętują określoną kategorią wysokość dźwięku. Być może zabrzmi to niewiarygodnie, ale szacuje się, ze słuchem absolutyzm obdarowana jest zaledwie 1 na 10 000 osób.

Odtworzenie usłyszanego w radiu lub telewizji utworu nie stanowi dla Ciebie żadnego problemu? To doskonały moment, aby wykonać test słuchu muzycznego online! Dzięki temu w mgnieniu oka dowiesz się, czy podobnie jak Mozart czy Beethoven zostałeś obdarowany od losu niezwykłą wrażliwością muzyczną! 

Test słuchu muzycznego online to najszybszy sposób, aby poznać całą prawdę o swoich predyspozycjach związanych z muzyką. Co więcej, wykonasz go z powodzeniem w sieci m.in. na stronie internetowej geers.pl. 

test ten polega na wysłuchaniu kilku ścieżek muzycznych, a następnie określeniu różnic w wysokości poszczególnych dźwięków, powtórzeniu melodii, wyklaskiwanie rytmu, czy oszacowaniu liczby instrumentów, grających w konkretnym momencie. Warto podkreślić jednocześnie, ze słuch muzyczny wbrew pozorom wcale nie jest czynnikiem wrodzonym! Najnowsze badania pokazują, że zwykle umiejętność ta wywołana jest odpowiednio wczesnym i regularnym treningiem!