Jak stworzyć ciepły nastrój w salonie?

ciepły nastrój w salonie

Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Niekiedy pełni on funkcję jadalni, niekiedy parkietu, a niekiedy bawialni. Warto zadbać o to, by panował w nim sprzyjający, ciepły i miły klimat. Jak to zrobić?

Oświetlenie

Oświetlenie jest najważniejszym czynnikiem, wpływającym na klimat pomieszczenia. Oczywiście, w ciągu dnia najlepsze i najzdrowsze jest światło dzienne. Natomiast wieczorem, nasz salon może zyskać niepowtarzalny charakter dzięki przyciemnianym lampom itp. Wyjątkowy nastrój można stworzyć nie wstając nawet z wygodnej kanapy. Jak to zrobić? Wystarczy wyposażyć swoje mieszkanie w automatykę domową! Liderem na rynku w dostarczaniu rozwiązań smart jest firma Somfy. Dzięki jej produktom można zyskać nie tylko wygodę, ale i niepowtarzalny klimat w swoim mieszkaniu!

Dodatki

Dodatki, mimo swych niewielkich rozmiarów potrafią zmienić całe wnętrze. Mowa tu o ciepłych kocykach, dywanikach, pledach, poduszkach. To one sprawiają, że wnętrze salonu zyskuje ciepły, przyjazny charakter.

Kolory

Mówiąc o ciepłym klimacie w pomieszczeniu nie można zapomnieć o roli barw. Ciepłe kolory, takie jak beże, brązy, pomarańcz, czerwień, żółć, ecru sprawiają, że wnętrze w połączeniu z odpowiednim oświetleniem zachęca do tego, by spędzać tam jak najwięcej czasu w wyjątkowej, ciepłej atmosferze!