Jak zwalczyć stan zapalny skóry?

Jak zwalczyć stan zapalny skóry?

Nie ulega wątpliwości, że zdecydowana większość kobiet marzy o pięknej, zadbanej i idealnie gładkiej cerze. Mimo że niekiedy dokładamy wszelkich starań, aby nasza pielęgnacja była przemyślana, a kosmetyki w stu procentach dopasowane do szarego typu ceru, to stany zapalne uwielbiają pojawiać się zupełnie nieproszone i niespodziewane! Co zrobić w takiej sytuacji? Jak się z nimi uporać?

Stany zapalne skóry mogą objawiać się pieczeniem, swędzeniem, zaczerwienieniem skóry. Niekiedy zdarza się, że problem ten doprowadza do powstania pęcherzyków lub ran. Mimo ze niekiedy mogą być one reakcja alergiczną na kontakt organizmu z substancją alergizującą, jak np. pyłki, detergenty środki dezynfekujące, czy żywność – mleko, jaja lub soja. Zdarza się również, że stany zapalne wywołane są promienie słoneczne, czy antybiotyki! 

Aby złagodzić stan zapalny, zaleca się ograniczenie spożywania cukru, a także zadbanie o zdrową i zbilansowaną dietę. Warto by spożywane posiłki były bogate bogata we flawonoid, które zawarte w warzywach i owocach o intensywnym kolorze), a także witaminę A, witaminy z grupy B, cynk, a także witaminę C. 

W przypadku pojawienia się stanu zapalnego na skórze zaleca się całkowite zrezygnowanie z przemywania skóry mydłem! O wiele bezpieczniej jest zaopatrzyć się w specjalistyczne preparaty, jak np. Breakout Clearing Foaming Wash Dermalogica, który oprócz usuwania nadmiaru sebum, uwalnia martwe komórki naskórka. Produkt nie ściąga skóry oraz nie usuwa jej naturalnych lipidów. Zawarte w nim wyciągi ze skórki pomarańczy oraz drzewa herbacianego energetyzują i odświeżają skórę, kwas salicylowy natomiast uwalnia zlepione martwe komórki naskórka i usuwa nagromadzone sebum, co przyczynia się do eliminacji stanów ropnych. Doskonale sprawdza się stosowany na twarz, plecy czy szyję!

Warto zdecydować się również na wizytę w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Profesjonalna kadra poleci najlepsze i sprawdzone zabiegi, dzięki którym skóra zmieni się nie do poznania.