Jaki jest idealny sposób na pył remontowy?

Każdy, kto kiedykolwiek wykańczał mieszkanie lub robił remont, wie, co to znaczy pył. Uciążliwy, biały, unoszący się w powietrzu przez wiele miesięcy gips, cement, kleje i wiele innych elementów potrzebnych do stworzenia naszego wymarzonego wnętrza. Niestety nie jest to coś, co zniknie samo.

Czy wielokrotne sprzątanie przyniesie rezultat?

Oczywiście najlepszym sposobem na pozbycie się tego pyłu z drzwi, podłogi i wszystkich innych elementów wnętrza jest wielokrotne, porządne sprzątanie. Trzeba jednak do tego podejść na spokojnie i broń boże nie liczyć na to, że efekt uzyskamy od razu. Należy się uzbroić w cierpliwość i zacząć od bardzo dokładnego odkurzania. Nie zamiatamy! Bo to wszystko się tylko zakotłuje w powietrzu. Zanim weźmiemy się do mycia, powtórzmy odkurzanie przez kilka dni. Nie zapominajmy o ścianach i sufitach.

Jak sprawdza się soda i ocet?

Najlepszym sposobem na pozbycie się pyłu jest prosta kombinacja sody oczyszczonej i octu. Do kubła ciepłej wody wlewamy pół butelki tradycyjnego octu i wsypujemy 3-5 łyżek sody. Mikstura mocno się zapieni, więc warto zostawić sobie trochę wolnego miejsca od krawędzi kubła. Taką wodą myjemy podłogi i drzwi, pamiętając, aby przed kolejnym zamoczeniem ścierki wypłukać ją, najlepiej pod bieżącą wodą.