Jakie kremy pokocha cera tłusta?

Jakie kremy pokocha cera tłusta?

Wiele posiadaczek cery tłustej uważa, że odpowiednia pielęgnacja skóry potrafi być również problematyczna. Znalezienie odpowiednich kosmetyków, które nawilżą naskórek, pozostawia ją zmatowioną, a jednocześnie nie będą zapychać… jest sporym wyzwaniem. Jakie kremy do cery tłustej będą najlepszym wyborem? 

Masz dość spływającego makijażu i świecącej cery? Nie zapominaj o tym, jak w przypadku cery tłustej i mieszanej ważna jest pielęgnacja. Nie ulega jednak, że ten rodzaj cery bywa naprawdę kapryśny i wybredny. 

Cera tłusta – pielęgnacja to podstawa!

Jednym z najważniejszych faktów, o których należy pamiętać, jest fakt, iż cera tłusta niekoniecznie lubi się z chemią. Spora część kosmetyków, które spotkać możemy na sklepowych półkach, posiadają w składzie alkohol. To właśnie dlatego skóra zmuszona będzie do wykonywania  większego wysiłku, w celu zapewnienia skórze ochronnej warstwy. Finalnie może dojść do jej przesuszenia, przez to przetłuszczanie skory będzie jeszcze bardziej widoczne. 

Właściwa pielęgnacja powinna opierać się na stosowaniu kosmetyków przeznaczonych do cery tłustej. Dlaczego? Nie tylko znacząco ograniczają one aktywność gruczołów łojowych, ale też zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia oraz  ochronę przed zanieczyszczeniami i szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.  Podczas zakupów niezwykle ważne jest czytanie etykiet i zaleceń producenta. Dzięki temu z łatwością dowiesz się do jakiej cery przeznaczony jest dany produkt i jak w zasadzie powinno wyglądać jego stosowanie.