Jakie składniki powinien mieć krem pod oczy?

Jakie składniki powinien mieć krem pod oczy?

W dalszym ciągu niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż skóra wokół oczu jest najdelikatniejszą na całym ciele. Nie bez przyczyny to właśnie na niej w  pierwszej kolejności ujawniają się skutki odwodnienia, zmęczenia czy niewłaściwej i niezdrowej diety. Mimo że dobry krem pod oczy to podstawa, należy pamiętać również o kilku nawykach, dzięki którym diametralnie odmienić wygląd swojej skóry. 

Aby skóra pod oczami zachwycała wyglądem, należy unikać jej pocierania i naciągania. Pod żadnym pozorem nie należy zapominać o tym, że jest ona nawet 5 razy cieńsza niż w innych miejscach. Zmarszczki widoczne będą więc znacznie szybciej. Nawyki te warto stosować również podczas demakijażu. Aby pozbyc się resztek makijażu zaleca się stosowanie delikatnych olejków dwufazowych, łagodnych płynów micelarnych lub mleczko do demakijażu. 

Jaki krem pod oczy wybrać? 

Wybór najwłaściwszego kremu pod oczy zależny jest od wielu czynników, w związku z czym każda przedstawicielka płci pięknej powinna wybrać produkt dopasowany do swoich potrzeb. To właśnie dlatego tak ważne jest czytanie i stosowanie do zaleceń sie producenta, które zwykle widnieją na opakowaniu. Warto pamiętać, że głównym zadaniem kremów 20+ jest nawilżenie delikatnej skóry pod oczami. Z koeli kremy dla kobiet po 30. roku życia powinny być produktami znacznie silniejszymi. Jego głównym zadaniem jest bowiem stymulowanie kolagenu, a także walka z pierwszymi oznakami starzenia. Szeroką gamę dermokosmetyków pod oczy znaleźć można m.in. w ofercie amerykańskiej marki Dermalogica

Jakie składniki powinien mieć krem do twarzy? 

Nie ulega wątpliwości, że krem pod oczy powinien być przede wszystkim nawilżający. Doskonale byłoby gdyby w składzie posiadał np. kwas hialuronowy.  Z kolei kremy przeciwzmarszczkowe powinny zawierać w składzie retinol, czyli witaminę A, która nie tylko wygładzi cerę, ale również niweluje widoczność cieni pod oczami.