Japońskie słodycze. Nieoczywiste połączenia, które kradną serca

Japońskie słodycze. Nieoczywiste połączenia, które kradną serca

Japońskie słodycze to prawdziwa gratka dla wszystkich amatorów słodkości i nieznanych dotąd smaków. Niemal każda cywilizacja posiada w swoim kulinarnym asortymencie nie tylko klasyczne i flagowe potrawy, ale również słodkości. Do tej pory Japonia kojarzyła Ci się wyłącznie z sushi? Nic bardziej mylnego. Sprawdźmy, jakie słodycze oferuje nam Kraj Kwitnącej Wiśni.  

Japońskie słodycze, czyli nieznane smaki w zasięgu ręki

Produkty oferowane przez przodujących producentów w poszczególnych krajach są zupełnie inne. To właśnie dlatego na półkach sklepowych w Polsce nie znajdziemy słodyczy, które w innym kraju cieszą się ogromną popularnością.  Przykładem może być batonik, który w naszym kraju może poszczycić się całkiem sporym gronem miłośników. Chodzi oczywiście o Kit Kat.  W Kraju Kwitnącej Wiśni jednym ze smaków, po który najczęściej sięgają mieszkańcy, jest… musujące wino z truskawką! Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o napoje. Japońska wersja słynnego napoju energetycznego Monster to ta inspirowana drinkiem Cuba Libre. 

 Niemal wszystkie słodycze posiadają swoja zagraniczną odmianę, która wpisuje się w specyfikę  danego regionu. Testowanie kolejnych nietypowych smaków będzie ogromną frajdą i niezapomnianym doznaniem dla kubków smaków każdego miłośnika słodkości.

Japońskie słodycze zachwycają smakiem 

Jak w zasadzie każdy naród, Japończycy również uwielbiają słodkości. Nie ma więc w tym nic nadzwyczajnego, że wachlarz produktów oferowanych w tym kraju jest naprawdę imponujący. W słodyczowym arsenale natrafimy na gumy do żucia, ciastka, żelki, galaretki czy słynne paluszki Pocky. Wiele z nich znajdziemy w ofercie sklepu internetowego slodyczowo.pl, specjalizującego się w sprzedaży zagranicznych słodyczy.

Japońska kuchnia przepełniona jest połączeniami smakowymi, których na próżno szukać w naszym regionie. Dotyczy to również słodkości, na które nie natrafimy podczas zakupowego szaleństwa w Polsce. Świetnym przykładem jest oranżada marki Ramune oraz charakterystyczne napoje Sangaria, czy gumy “z niespodzianką”.

Japońskie słodycze mają długą historię, sięgającą aż do VII wieku, kiedy to wprowadzono do Japonii herbatę i cukier. Od tego czasu japońskie słodycze stały się stałym elementem ceremonii herbaty i innych ważnych wydarzeń kulturalnych. W trakcie rozwoju japońskiej kuchni, słodycze zyskały coraz większą popularność, a ich różnorodność zaczęła się rozwijać wraz z rozwojem technik produkcji i wzrostem dostępności składników.

Rodzaje japońskich słodyczy

Japońskie słodycze są bardzo zróżnicowane i obejmują wiele rodzajów, kształtów, kolorów i smaków. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych rodzajów japońskich słodyczy:

  1. Mochi – to kleiste, ryżowe ciasteczka, w których skład wchodzi mąka ryżowa, cukier i woda. Mogą być podawane w różnych smakach i kolorach.
  2. Daifuku – to ciastka z nadzieniem z kleistego ryżu, fasoli azuki lub owoców. Są one pokryte cienką warstwą skrobi kukurydzianej.
  3. Dango – to kulki z kleistego ryżu, które są grillowane lub gotowane. Mogą być podawane z sosem z fasoli lub cukru.
  4. Manjū – to parzone lub pieczone ciasteczka z nadzieniem z fasoli, owoców lub innych składników.
  5. Yokan – to rodzaj galaretki zrobionej z cukru i fasoli azuki lub mąki ziemniaczanej. Są one podawane w różnych smakach i konsystencjach.

Popularność japońskich słodyczy

Japońskie słodycze cieszą się dużą popularnością nie tylko w Japonii, ale również na całym świecie. Znane są przede wszystkim ze swojego niezwykłego smaku, kolorów i form. Ich popularność wynika również z ich zdrowych składników i niskiej zawartości tłuszczu, co czyni je dobrym wyborem dla osób, które chcą utrzymać zdrowy styl życia. Wiele japońskich słodyczy jest również bezglutenowych i pozbawionych sztucznych barwników i konserwantów, co przyciąga konsumentów z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi.