Lepienie z gliny, czyli zabawa dla dorosłych i dzieci

Lepienie z gliny, czyli zabawa dla dorosłych i dzieci

Lepienie z gliny to tradycja, która liczy sobie kilkadziesiąt tysięcy lat. Jako pierwsi zainteresowali się nią Egipcjanie, którzy, którzy masę tę używali podczas budowy domów i wyrobów naczyń. W związku z tym, że jest gęsta i niezwykle plastyczna przy użyciu gliny można wyczarować prawdziwe arcydzieła i zapewnić doskonałą zabawę dla całej rodziny. Jak zacząć swoją przygodę z lepieniem z gliny? Wbrew pozorom to całkiem proste. 

Lepienie z gliny 

Kluczowym elementem, od którego należy zacząć, jest nabycie niezbędnych akcesoriów i przyrządów. Co ciekawe, aby stać się szczęśliwym posiadaczem pełnego oprzyrządowania, wcale nie musisz diametralnie naruszać swojego domowego budżetu. W rzeczywistości wystarczy glina, zupełne dowolna podkładka, nóż, a także dobry humor! Niezbędne produkty znajdziesz w sklepie internetowym dla plastyków, gdzie oprócz klasycznej gliny rzeźbiarskiej dostępna jest również glina samoutwardzalna oraz niezbędne narzędzia do rzeźbienia. 

Zabawa dla dzieci i dorosłych 

Osoby, które poszukują sposobów na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem, mogą sprawdzić nasze propozycje tutaj lub pokusić się właśnie o zakup gliny samoutwardzalnej. Jest to niezwykle wygodny w użytkowaniu produkt, który cechuje się nie tylko niebywałą plastycznością, ale też funkcjonalnością. Dodatkowo po uformowaniu wystarczy odstawić dzieło na 24 godziny i gotowe!

Niezwykle ważne jest, aby podczas lepienia mieć nieustannie wilgotne dłonie. Dzięki temu nie ma możliwości, aby masa przyklejała się i pozostawała na rękach. Zapomnisz również o umazanych ubraniach, czy chaosie i mieszkaniu do złudzenia przypominającym pracownię artystyczną! Ostrzegamy jednak, że lepienie z gliny potrafi być naprawdę uzależniające.