Miejsca występowania trądziku a przyczyny

przyczyny trądziku

Trądzik wielu osobom kojarzy się z młodzieńczymi wypryskami na twarzy. Jednak trądzikowa mapa ciała obejmuje o wiele więcej miejsc. Aby się ich pozbyć, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja oraz korzystanie ze specjalistycznych kosmetyków, na przykład marki Dermalogica. Warto także poznać przyczyny powstawania krostek w różnych częściach ciała.

Czoło

Niewłaściwy tryb życia, stres oraz nieodpowiednia dieta, uboga w składniki odżywcze to czynniki, które powodują powstawanie krostek na czole.

Plecy

Stres, nieodpowiednia odzież. To wszystko sprawia, że na plecach pojawiają się bolesne wypryski, które przyczyniają się do powstawania blizn.

Policzki

Krostki, które pojawiają się na policzkach mogą sugerować kłopoty trawienne, nietolerancje pokarmowe oraz alergie.

Broda

Nadmiar toksyn w organizmie oraz problemy hormonalne mogą spowodować, że w okolicy brody zaczną pojawiać się bolesne grudki i krostki.

Nogi

Wrastające włoski, nieodpowiednie środki do prania, alergie, to czynniki, które mogą być odpowiedzialne za powstawania krostek na nogach.

Szyja

Zmiany na tym obszarze mogą świadczyć o problemach hormonalnych, a także o tym, że nasza dieta jest zbyt uboga w składniki odżywcze.