Prowadzenie sklepu online

Prowadzenie sklepu online

Coraz więcej nowopowstałych przedsiębiorstw decyduje się na sprzedaż wysyłkową oferowanego towaru. Takie rozwiązanie ma sporo zalet, gdyż nie ma konieczności wynajmowania specjalnego obiektu a pracownicy mogą wykonywać zadania w nienormowanym czasie. Oczywiście planując otwarcie sklepu online nie można zapominać o istotnych detalach, takich jak opakowania kartonowe, taśmy informujące oraz odpowiednie wypełnienie, które zabezpieczy produkt na czas transportu.

Również klienci często decydują się na zakupy online, gdyż mogą nabyć niezbędne produkty bez wychodzenia z domu, a kompletne zamówienie dostarczane jest wprost pod drzwi w ciągu kilku dni.

Umiejętne pakowanie paczek

Aby zamówienie miało szansę dotrzeć do klienta w nienaruszonym stanie ogromne znaczenie ma jego dokładne i umiejętne zapakowanie. Warto postawić na ekologiczne rozwiązania i zamiast foliowych toreb stawiać na kartony i papierowe koperty. Opakowania kartonowe w wielu wzorach i rozmiarach znaleźć można w dedykowanych hurtowniach. Ich cena nie jest zbyt wysoka, gdyż za sztukę należy zapłacić kilka złotych. Każda paczka powinna być odpowiednio oznakowana gdy zawiera delikatne materiały. W tym celu doskonale sprawdzają się odpowiednie naklejki i taśmy z nadrukiem.

Rodzaje dostawy

Klienci bardzo często zwracają uwagę również na dostępne formy dostawy. Najpopularniejszą opcją jest wysyłka za pośrednictwem firmy kurierskiej, choć na uwagę zasługują także paczkomaty, gdyż zamówienie można odebrać w dowolnej chwili z pobliskiej skrytki. Koszt dostawy zwykle oscyluje w granicy dziesięciu złotych. Wyższa cena może dotyczyć wysyłki za pobraniem.

Zamawiając delikatne produkty, jak szklane wyroby czy żywność przy odbiorze warto skontrolować zawartość paczki. Dzięki szybkiej interwencji klient ma możliwość złożenia reklamacji gdy któreś z produktów zostało uszkodzone. Wiele sklepów znanych sieci organizuje dni darmowej dostawy, w czasie których klienci nie ponoszą dodatkowych kosztów. Warto zastosować takie rozwiązanie w swoim przedsiębiorstwie, gdyż z pewnością pozytywnie wpłynie to na wyniki sprzedaży. Sprawdź ofertę firmy kos-pak.com.

Gadżety reklamowe jako dodatek do zamówienia

Renomowane firmy do większych zakupów zazwyczaj dorzucają drobny upominek w postaci długopisów ze znakiem firmowym, kalendarza, toreb bawełnianych, kubków bądź smyczy. Miłym zaskoczeniem dla każdego klienta z całą pewnością będzie także kupon upoważniający do otrzymania rabatu przy kolejnych zakupach. Do oferty warto wprowadzić także bony podarunkowe, które stanowią świetny prezent.