Co powinno się znaleźć w torbie do porodu?

Każda przyszła mama musi spakować się do szpitala. Warto też, aby zrobiła to na miesiąc lub dwa przed terminem porodu. Po co? Aby nie martwić się i nie spieszyć w przypadku, w którym okazałoby się, że dziecko ma chęć przyjść na świat znacznie wcześniej, niż było to zaplanowane.

Co jest niezbędna dla noworodka?

Wszystkie rzeczy, które znajdą się w części dla noworodka, powinny być wyprane w detergencie do tego przeznaczonym. Zapakujmy po trzy komplety: pieluch tetrowych, body, śpioszków, pajacyków, czapeczek bez sznurków, skarpetek i rękawiczek niedrapek. Oprócz tego przyda się kocyk i rożek. Dołóżmy do tego pieluchy jednorazowe, ręcznik kąpielowy, chusteczki nawilżane i krem na odparzenia. Gotowe!

Co powinna wziąć ze sobą mama?

Na poród potrzebna będzie koszula, klapki, woda, pomadka, gumka do włosów, ręcznik i olejek do masażu. Na pobyt w szpitalu przygotujmy: dwie koszule, biustonosze do karmienia i wkładki laktacyjne, klapki, ręcznik, kosmetyki, kubek i sztućce, skarpetki, pomadkę, wodę, szlafrok. Do tego zapakujmy również majtki siatkowe, podkłady poporodowe, papier i ręcznik papierowy. W razie czego drugi komplet wszystkiego przygotujmy w domu. Ktoś nam dowiezie rzeczy, które się skończą.