5 sprzętów, które powinny znaleźć się w każdej kuchni

urządzenia kuchenne

Osoby, które właśnie kupiły mieszkanie, stoją często przed wyborem, co kupić najpierw, jakie sprzęty przydadzą w pierwszej kolejności, bez czego w kuchni ciężko będzie sobie poradzić. Podpowiadamy!

Lodówka

Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez lodówki. Przechowywanie artykułów spożywczych musi bowiem odbywać się w odpowiednich warunkach. O ile owoce czy warzywa wytrzymają nawet kilka dni w warunkach domowych, o tyle mięso czy nabiał już nie.

Kuchenka

Kuchenka wchodzi w skład tak zwanego trójkąta roboczego. Każda czynności wymagająca obróbki termicznej odbywa się właśnie na kuchence. Do wyboru są różne rodzaje kuchenek: indukcyjne, gazowe, zatem każdy powinien zdecydować już na wstępie, przy planowaniu przestrzeni, co wybrać i co będzie dla niego optymalne.

Ekspres do kawy

Miłośnicy czarnego napoju zapewne nie będą wyobrażali sobie poranka bez ekspresu do kawy. Warto zatem zainwestować w to urządzenie kuchenne.

Blender

Szeroki zakres zastosowania blendera powoduje, że warto jest mieć go w swojej kuchni. Przy jego pomocy zrobimy nie tylko pyszny mus owocowy, ale także pastę na kanapki.

Wyciskarka wolnoobrotowa

Dzięki wyciskarce wolnoobrotowej możemy uzyskać pełnowartościowy, pyszny sok z warzyw i owoców. taka codzienna porcja witamin jest naprawdę potrzebna do sprawnego funkcjonowania organizmu.