Kiedy wymiana baterii w smartphonie okazuje się konieczna…

wymiana baterii w smartphone

Zużyty i zepsuty akumulator w smartphonie wymaga wymiany. Jeśli jest jeszcze na gwarancji, serwis telefonów producenta powinien naprawić telefon we własnym zakresie. Jeśli nie, pozostaje skorzystać z płatnej usługi wymiany komponentu. W przypadku telefonów komórkowych, które mają zintegrowaną baterię, trzeba mieć specjalistyczną wiedzę na temat procedur naprawczych, aby podczas wymiany akumulatora nie doszło do uszkodzenia innych, bardzo istotnych jego elementów.

O ile sprzęt nie jest jeszcze na gwarancji, to najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług serwisu naprawy telefonów. Obecnie telefony produkowane są tak, że wymiana baterii nie jest prosta. Aby się do niej dostać, często trzeba zdemontować wyświetlacz, najlepiej w warunkach, które wykluczają działanie pyłów. Mogą one poważnie uszkodzić czułe części telefonu, na przykład panel dotykowy.

W Internecie, na aukcjach można bez problemu kupić odpowiednią do danego modelu telefonu baterię litowo-jonową, wraz z zestawem naprawczym. Na filmikach znajdziemy, jak rozmontować telefon i wymienić akumulator. Jednak tylko z pozoru wydaje się to proste. W rzeczywistości piętrzą się problemy, a zbyt gwałtowne ruchy wykonywane śrubokrętami mogą spowodować pęknięcie obudowy czy wyświetlacza telefonu. W przypadku niepowodzenia ani nie wymienimy baterii, ani w efekcie nie będziemy mieli telefonu. Najlepiej nie oszczędzać na takiej operacji i oddać telefon do serwisu. Szybko i skutecznie serwisant wymieni baterię, oddając do dyspozycji klienta w pełni działający smartphone.